listinger blog 4 months ago

Jak zachránit mobil po pádu do vody

Čas čítania: 3 zlaté minúty

Pád telefónu do vody je bežná nehoda, ktorá sa môže stať každému. Či už ide o nehode v bazéne, v daždi, v umývadle, v jazere alebo v toalete – môže dôjsť k vážnemu poškodeniu vášho zariadenia. Našťastie však existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste telefón pred poškodením vodou zachránili. Tento článok pojednáva o tom, čo by ste mali urobiť, ak sa niekedy ocitnete v tejto nešťastnej situácii. Budeme diskutovať o najlepších metódach na vysušenie mokrého telefónu a, ako zabrániť ďalšiemu poškodeniu. Ak vám teda telefón spadol do vody, nebojte sa – stále je tu nádej!

Obsah:

Vypnite telefón

Ak telefón spadne do vody, musíte ho okamžite vytiahnuť a vypnúť. Ak je telefón zapnutý, elektrické impulzy ho môžu ovplyvniť a spôsobiť vážne poškodenie. Vypnutie telefónu môže znížiť poškodenie a zvýšiť spôsob zakúpenia mobilného telefónu.

Odstránenie dielov

Potom musíte odstrániť karty SIM, ako aj všetky externé, napríklad ochranné sklo, krytymobilných telefónov a karty SD. Ak je to možné, vyberte aj batérie. Väčšina telefónov sa v súčasnosti dodáva so zabudovanými batériami. Telefónom v tom čase netraste ani nafúknite vzduch. Voda sa totiž dostane do celého telefónu a spôsobí jeho poruchu.

Vyčistite mobilný telefón

Potom telefón utrite suchou čistou handričkou bez prachu. Ak sa telefón dostane do s nealkoholickými nápojmi alebo slanou vodou, dôjde k jeho znečisteniu, preto ho utrite vlhkou handričkou a vyčistite ho suchou utierkou.

Udržiaval ju v ryží

Ryža má schopnosť absorbovať viac vlhkosti. Ak ju vložíme na niekoľko hodín do vrecka s ryžou môže pomôcť znížiť účinky vody v mobile. Táto metóda je však v súčasnosti neúčinná modeloch. Okrem toho skladovanie vo vzduchotesných nádobách počas šiestich hodín znižuje vplyv vody.

Vyhnite sa sušičom vlasov

Malé množstvo vody v reproduktore telefónu môže zhoršiť jeho funkčnosť. V takýchto prípadoch sa niektoré na webových stránkach k dispozícii funkcie vysunutia. Vydáva zvuk, ktorý generuje vlny s cieľom odstránil vodu zo zariadenia a pomohol pri jeho obnove. Telefón tiež nenabíjajte, ak má bol poškodený vodou. Mohlo by to spôsobiť skrat a iné problémy. Ak máte stále problémy s telefónom, obráťte sa čo najskôr na servis.

Nižšie sú uvedené niektoré webové stránky o vyhadzovaní vody 

Fixmyspeakers.com

Minicreo.com

Je dôležité poznamenať, že tieto kroky nemusia fungovať pri všetkých typoch poškodenia vodou, a aj keď sa vám podarí telefón zapnúť, môže dôjsť k dlhodobému poškodeniu, ktoré nakoniec spôsobí problémy. Najlepší spôsob, ako zabrániť poškodeniu telefónu vodou, je držať ho čo najďalej od vody. Ak však telefón predsa len spadne do vody, dodržiavaním týchto krokov môžete zvýšiť šance na záchranu telefónu a zabrániť jeho trvalému poškodeniu.

Ďakujeme za čítanie….


Tags : Mobilné služby , I phone , použitý iphone , Použité mobily , listinger

1
490
Top 5 najlepších luxusných SUV 2023

Top 5 najlepších luxusných SUV 2023

1674136622.png
listinger blog
1 month ago
životné poistenie : Pre najlepšieho priateľa človeka

životné poistenie : Pre najlepšieho priateľa človeka

defaultuser.png
Dharshini Blogger
3 months ago
Vedeli ste to? Jedinou lepšou možnosťou sú ojazdené vozidlá. Tu je dôvod

Vedeli ste to? Jedinou lepšou možnosťou sú ojazdené vozidlá. Tu je dôv...

1674136622.png
listinger blog
4 months ago
Fitness obchod : Nastavenie domácej posilňovne za nízke náklady

Fitness obchod : Nastavenie domácej posilňovne za nízke náklady

defaultuser.png
Dharshini Blogger
3 months ago
Ak chcete byť najviac sexy v okolí, tu je niekoľko tipov, ako sa obliekať štýlovo a žensky.

Ak chcete byť najviac sexy v okolí, tu je niekoľko tipov, ako sa oblie...

1674136622.png
listinger blog
2 months ago